12:00 - 12:00
Tamsioji click‘o pusė. Skaitmeninis raštingumas išsamiai
Trukmė: 8–40 val.
Grupė: 9–20
Mokymų vadovas
Internetas yra ne tik super naudingas įrankis. Kartais jis tampa ginklu ir terpe melagienoms vilnyti. Programos tikslas – sustiprinti su jaunimu dirbančių specialistų gebėjimus atpažinti skirtingus informacijos iškraipymo būdus, kritiškai vertinti medijose pateikiamą informaciją. Kiekvienas susikurs savo (asmeninį, organizacijos) skaitmeninio saugumo planą. Aiškinsimės, kuo skiriasi dezinformacija, malinformacija ir misinformacija. Skaitmeninės žinios leis edukologams, pedagomams ir jaunimo darbuotojams efektyviau dirbti su jaunimu, stiprinant jauno žmogaus kritinį mąstymą skaitmeninėje erdvėje.
Tai akredituota kvalifikacijos kėlimo programa, trunkanti 40 val. Pageidaujant, galite rinktis pavienius modulius pagal turinį ir trukmę arba pridėti modulių iš kitos programos. Kaina derinama individualiai.
Kaip apsaugoti save ir jaunimą nuo tamsiosios skaitmeninio pasaulio pusės?
Ugdomos komptenecijos
#1 Medijos ir skaitmeninis raštingumas
Lavinsime gebėjimą atpažinti skirtingus informacijos iškraipymo būdus, suprasti dezinformacijos, misinformacijos ir malinformacijos skirtumus, atpažinti, kuo skiriasi botas, botų ferma, trolis ir jų žalą.
#2 Kritinis mąstymas
Programa stiprina specialistų gebėjimą kritiškai vertinti medijose pateikiamą informaciją, ugdant jauno žmogaus kritinį mąstymą skaitmeninėje erdvėje.
#3 Efektyvus bendravimas
Dalyviai mokosi metodų, kaip efektyviai dirbti su jaunimu, dalintis žiniomis apie medijų raštingumą ir informacijos analizę.
#4 Profesinės veiklos analizė ir tobulinimas
Programa suteikia teorinių ir praktinių žinių, kurios padeda specialistams tobulinti savo darbo metodus ir veiklą, siekiant efektyviau ugdyti jaunimą.
Po mokymų įgyjami įrankiai
Programos temos
1 Modulis: Informacijos iškraipymo būdai
- Informacijos teorija ir kuo skiriasi dezinformacija nuo misinformacijos bei malinformacijos?
- „Fake News“ terminas ir psichologinės operacijos.
- Diskusijos metu analizuojami kasdien sutinkami pavyzdžiai, siekiant geriau suprasti informacijos iškraipymo būdus.
- Dezinformacijos skleidimo įstatymai.
- Naudodami įvairias technologines priemones, dalyviai kurs savo dezinformacijos žinutes, kad suprastų šio proceso mechanizmus.
- Diskutuosija apie botus, botų tinklus ir trolius.
2 Modulis: Socialiniai tinklai
- Kaip socialiniai tinklai daro įtaką mūsų gyvenimui bei pasauliui?
- Susipažįstama su pagrindinėmis sąvokomis (pvz.: aido kambarys).
- Black Lives Matter ir Blue Lives Matter pavyzdžiai, skirti iliustruoti, kaip socialiniai tinklai gali poliarizuoti visuomenę.
- Kaip socialiniai tinklai ir algoritmai formuoja mūsų informacinę aplinką.
- Dalyviai porose, pagal iš anksto pateiktus kriterijus, analizuoja vieni kitų socialinius tinklus ir sudaro asmens profilį.
- Aptariamas socialinių tinklų poveikis rinkimams ir micro targeting, siekiant suprasti, kaip duomenų analizė ir taikymas gali paveikti rinkėjų elgesį ir nuomones.
3 Modulis: Asmeninis skaitmeninis saugumas ir jo integracija į edukaciją
- Dalyviai susipažįsta su holistiniu požiūriu į skaitmeninį saugumą.
- Asmeninio saugumo plano kūrimas, analizuojant, kaip apsaugoti savo duomenis ir privatumą.
- Dalyviai naudojasi įvairiomis technologijomis, kad patikrintų, ar jų duomenys buvo nutekinti bei susipažįsta su pagrindiniais būdais, kaip asmenų įrenginiai yra nulaužiami.
- Praktinės dalies metu dalyviai bando slapta išgauti informaciją apie vieni kitus bei geriau suprasti kibernetinių atakų metodus.
4 Modulis: Skaitmeninių priemonių įtaka žmonių gyvenimui
- Grupės darbo metu dalyviai susipažįsta, kaip veikia internetas.
- Valstybės stebėjimas ir išmaniosios technologijos.
- Diskutuojama, ar informacija apie asmenis, kuri pateikta viešai, dingsta, naudojant Wayback Machine įrankį.
- Kuo skiriasi visiems matomas internetas (World Wide Web), gilusis internetas (Deep Web) ir tamsusis internetas (Dark Web)?
- Praktinės žinios apie interneto veikimą, privatumo apsaugą ir kaip apsaugoti savo asmeninius duomenis skaitmeninėje erdvėje.
Jūsų transformacijos planas
Pasirinkite savo mokymų temas
Pasirinkite tik jums aktualias temas arba sujunkite kelias programas į vieną, atitinkančią jūsų poreikius ir tikslus. Kaip pasirinkti? Tai galite padaryti čia.
Susisiekime ir suderinkime jūsų planą
Mes susisieksime su jumis, kad kartu aptartume ir galutinai parengtume jūsų mokymų programą, pritaikytą jūsų specifiniams poreikiams.
Dalyvaukite mokymuose
Dalyvaukite mokymuose, kur įgysite žinių ir praktinių įgūdžių apie medijų raštingumą ir kritinį mąstymą. Mokymų metu sužinosite apie skirtingus informacijos iškraipymo būdus. Išmoksite efektyvių metodų, kaip dirbti su jaunimu ir ugdyti jų gebėjimą kritiškai vertinti skaitmeninėje erdvėje pateikiamą informaciją.
Taikykite įgytas žinias
Pradėkite taikyti naujai įgytas technikas ir strategijas, dirbdami su jaunimu. Padėkite jiems atpažinti ir analizuoti informacijos iškraipymus bei stiprinti jų kritinį mąstymą. Taip pat dalinkitės šiomis žiniomis su jų šeimomis, skatindami plačiau paplitusią sąmoningumo ir kritinio mąstymo kultūrą.
Sėkmė auga bendradarbiaujant
Tęskime bendradarbiavimą ir augimą. Kartu kurkime stipresnę ir labiau sąmoningą bendruomenę, pasirengusią kovoti su dezinformacija ir misinformacija.
Kiti mokymai
Specialistams, dirbantiems su jaunimu, būtina turėti išsamių žinių apie rizikos faktorius bei įgūdžių bagažą, siekiant veiksmingai užkirsti kelią...
Programa jaunuoliams
„Tėvai manęs visai negirdi”,– skausmo kupinas, bet, deja, dažnas sakinys iš jaunuolių lūpų. Padėsime jauniems žmonėms išgvildenti šią opią problemą…
Programa specialistams
Į sudėtingą paauglių elgesį neretai numojama ranka: „ai, išaugs“. Neišaugs, jei neauginsime. Mokymų programa siekia pastatyti „tiltą”…