Loading Events

12:00 - 12:00

Smurto rūšys ir prevencija. Kaip kurti saugią erdvę sau ir jaunuoliams?

Akredituotos kvalifikacijos kėlimo programos_mokymai jaunimo darbuotojams_mokymai pedagogams (10) www.mostai.lt
Trukmė: 6–40 val.
Grupė: 9–20

Nuo 900€

Pasirinkite modulius pagal trukmę, poreikius ir turinį. Kaina – individuali

Smurtas artimoje aplinkoje – žmogaus teisių pažeidimas, turintis ilgalaikes fizines ir emocines pasekmes. Kaip specialistams, dirbantiems su jaunimu, geriau suprasti ir spręsti šią problemą? Mokymų metu kalbame ne tik apie smurtą ir jo formas, bet ir giliai įsišaknijusias problemas, susijusias su smurtu: lyčių stereotipus, diskriminaciją, smurtą artimoje aplinkoje. 

2021 m. Lygių galimybių̨ kontrolieriaus tarnybos atliktas tyrimas parodė, kad 65 proc. respondentų (įskaitant ir vyrus, ir moteris) sutinka, jog moterys pačios provokuoja smurtą, o 64 proc. respondentų sutinka, kad kalbėdamos apie smurtą moterys linkusios ,,sutirštinti spalvas“. Tai rodo, kad visuomenė vis dar vertina moteris ir vyrus kaip nelygiaverčius. Kaip kalbėti su jaunuoliais, kad situacija keistųsi?

Tai akredituota kvalifikacijos kėlimo programa, trunkanti 40 val. Pageidaujant, galite rinktis pavienius modulius pagal turinį ir trukmę arba pridėti modulių iš kitos programos. Kaina derinama individualiai.

Smurto prevencija: ar už 50 metų dar girdėsime „muša, nes myli‘?

Parengta pagal pedagogų, jaunimo darbuotojų ir soc. darbuotojų kompetencijų aprašus.

Ugdomos komptenecijos

#1 Kritinis mąstymas

Dalyviai lavina gebėjimą analizuoti ir vertinti smurto artimoje aplinkoje problemas, įskaitant lyčių stereotipus ir patriarchalinės sistemos įtaką. Tai padeda specialistams ugdyti jaunimo kritinį mąstymą, analizuojant šias temas.

#2 Empatija ir socialinis jautrumas

Programa ugdo gebėjimą suprasti ir įsijausti į smurto aukų patirtis bei skatina jautrumą socialinėms problemoms ir jų sprendimui. Tai leidžia specialistams geriau suprasti jaunimo patirtis ir padėti jiems spręsti emocinius sunkumus.

#3 Efektyvus bendravimas

Dalyviai mokosi aiškiai ir empatiškai komunikuoti su jaunimu apie smurto problemą, lyčių lygybę ir žmogaus teises. Šie įgūdžiai padeda specialistams veiksmingai perduoti svarbias žinias ir skatinti atvirą dialogą su jaunimu.

#4 Bendradarbiavimas ir mokymasis drauge

Programa skatina dalyvius dirbti kartu, dalintis žiniomis ir patirtimi bei mokytis vieniems iš kitų siekiant bendrų tikslų. Tai suteikia specialistams įrankius skatinti bendradarbiavimą ir grupinį mokymąsi tarp jaunimo.

Po mokymų įgyti įrankiai

Gebėjimas reflektuoti skirtingas asmenines patirtis

Mokėsite padėti jaunimui analizuoti ir suprasti jų pačių bei kitų patirtis, skatindami atvirą ir empatišką dialogą apie lyčių lygybę, socialinį teisingumą ir diskriminaciją.

Patyriminio ugdymo metodai

Įgysite praktinių įgūdžių taikyti patyriminio ugdymo metodus, kurie yra tinkami naudoti lyčių stereotipų, žmogaus teisių ir antidiskriminacijos veiklose. Šie metodai padės efektyviai įtraukti jaunimą į diskusijas ir mokymosi procesą.

Gebėjimas atpažinti diskriminacijos ir lyčių stereotipų apraiškas

Suprasite, kaip atpažinti diskriminaciją ir lyčių stereotipus, ir galėsite mokyti jaunimą kritiškai vertinti socialinius reiškinius, skatindami lygybę ir teisingumą.

Gebėjimas kurti asmeninius saugumo planus skaitmeninėje erdvėje

Mokysite jaunimą, kaip apsaugoti savo asmeninius duomenis ir privatumą internete, ypač kai kalbama apie saugumą nuo skaitmeninės diskriminacijos ir priekabiavimo.

smurto atpažinimas ir prevencija

Programos temos

1 Modulis: Lyčių stereotipų įtaka smurto atsiradimui
  • Smurto atsiradimo mechanizmai, jo formavimosi procesai ir lyčių stereotipų įtaka smurto formavimuisi.
  • Teorinių žinių, tyrimų pateikimas ir informacijos šaltinių pristatymas.
  • Išsami problemos analizė.
  • Diskusijos ir realūs pavyzdžiai.
  • Praktinis užsiėmimas: dalyviai reflektuoja savo nuostatas stereotipų tema, skatindami kritinį mąstymą ir ieškodami būdų mažinti stereotipų įtaką smurto atsiradimui.
2 Modulis: Smurto rūšys, jų atpažinimas ir saugios aplinkos kūrimas
  • Smurto rūšys, jų skirtumai ir panašumai.
  • Kaip atpažinti ir reaguoti į smurtines situacijas?
  • Fizinio, psichologinio, emocinio, seksualinio ir ekonominio smurto formos bei jų ypatumai.
  • Kodėl svarbu užtikrinti saugią erdvę pokalbiams apie smurtą ir kaip tai padeda spręsti smurto problemas?
  • Kaip atpažinti mobingą (patyčias darbo vietoje) ir efektyvios strategijos kovai su juo.
  • Praktinių užsiėmimų metu dalyviai mokosi kurti saugią aplinką, kurioje jaunuoliai galėtų atvirai kalbėti apie savo patirtis ir gauti reikiamą pagalbą.
3 Modulis: Sveikų ir žalingų santykių įtaka smurto atsiradimui: Kaip mes galime padėti jaunuoliams?
  • Sveikų ir žalingų santykių įtaką smurto atsiradimui, mokomasi atpažinti šių santykių požymius.
  • Kaip atpažinti žalingus santykius? Kaip padėti juos atpažinti kitam?
  • Mokomasi, kaip ugdyti jaunuolių supratimą apie sutikimo svarbą sveikuose santykiuose.
  • Diskusijų ir praktinių užsiėmimų metu nagrinėjami realūs pavyzdžiai ir strategijos, kaip padėti jaunuoliams kurti sveikus, pagarbius ir lygiaverčius santykius.
4 Modulis: Atvejų analizė, reagavimo algoritmai ir smurto prevencijos politikos formavimas
  • Reagavimo algoritmų savo bendruomenėms kūrimimas. Išmokstama formuoti smurto prevencijos politiką.
  • Kaip veiksmingai diskutuoti šia tema su jaunimu, įtraukiant pamokų ir diskusijų planus?
PROCESAS

Jūsų transformacijos planas

Pasirinkite savo mokymų temas

Pasirinkite tik jums aktualias temas arba sujunkite kelias programas į vieną, atitinkančią jūsų poreikius ir tikslus. Kaip pasirinkti? Tai galite padaryti čia.

Susisiekiame ir suderiname planą

Mes susisieksime su jumis, kad kartu aptartume ir galutinai parengtume jūsų mokymų programą, pritaikytą jūsų specifiniams poreikiams.

Dalyvaukite mokymuose

Dalyvaukite mokymuose, kur įgysite žinių ir praktinių įgūdžių apie lygybę, socialinį teisingumą, lyčių stereotipus ir diskriminaciją.

Taikykite įgytas žinias

Pradėkite taikyti naujai įgytas technikas ir strategijas, dirbdami su jaunimu lygybės, socialinio teisingumo, lyčių stereotipų ir diskriminacijos srityse. Padėkite jaunimui atpažinti diskriminaciją, ugdykite jų kritinį mąstymą ir empatiją, skatinkite aktyvų dalyvavimą ir kūrybinę saviraišką.

Sėkmė auga bendradarbiaujant

Kartu kursime stipresnę ir labiau sąmoningą bendruomenę, pasirengusią kovoti su diskriminacija ir skatinti socialinį teisingumą bei lygybę.

Kiti mokymai

 Specialistams, dirbantiems su jaunimu, būtina turėti išsamių žinių apie rizikos faktorius bei įgūdžių bagažą, siekiant veiksmingai užkirsti kelią...

Programa jaunuoliams

„Tėvai manęs visai negirdi”,– skausmo kupinas, bet, deja, dažnas sakinys iš jaunuolių lūpų. Padėsime jauniems žmonėms išgvildenti šią opią problemą. 

Programa specialistams

Į sudėtingą paauglių elgesį neretai numojama ranka: „ai, išaugs“. Neišaugs, jei neauginsime. Mokymų programa siekia pastatyti „tiltą” efektyviai…